Windows Defender е новото име на Windows Defender, като ребрандирането се случи през март 2019 г. Пак тогава бе публикувана и предварителна версия на пакета за macOS. Първата финална такава пък се появи през май.
Интересно е да се проследи промяната в отношението на Microsoft по отношение на Unix платформите. Преди години отношението на мениджмънта ѝ към Linux и въобще решенията с отворен код бе откровено негативно. Най-запомнящ се в това отношение е Стив Балмър, бившият директор на компанията, който през 2001 г. нарече Linux "тумор".
Новото ръководство на компанията, в лицето на настоящия директор – Сатя Надела, обаче е с различни виждания. Днес Microsoft, по негови думи, разглежда модела на отворена съвместна разработка за иновации. В този смисъл Linux вече е по-скоро съюзник, отколкото смъртен враг.
В края на 2016 г. софтуерният гигант обяви присъединяването си към консорциума Linix Foundation. През 2018 г. той придоби най-голямото хранилище за програми с отворен код – Github за 7,5 млрд. долара. През това лято пък компанията подаде заявка за присъединяване към списъка с разработчици на Linux.