- ICT Media: IDG.bg, PC World, Computerworld, CIO, CFO, Networkworld, Кариерна зона, Събития
- Бизнес: Капитал, Кариери, Регал, Градът.bg, Одит
- Новини: Дневник, Европа
- Развлечение: Бакхус
- In English: Bulgarian ICT Watch
Периодичните обновления на мобилните устройства на компанията Amazon се следят с интерес от много потребители, защото обикновено въпросните продукти на марката се отличават с доста достъпна цена. А по всичко личи, че скоро Amazon ще надмине себе си в това отношение и ще пусне на пазара дори още по-евтини таблети.
В случая става въпрос за устройство, което ще се предлага на цена от $50. Според наличната информация, въпросният ултра-бюджетен таблет на компанията ще излезе около Коледните празници и ще има 6-инчов дисплей. Тук е мястото да отбележим, че обявената цена е два пъти п-ниска от сегашния 6-инчов Fire HD таблет на марката Всъщност дори най-евтиният четец на електронни книги на Amazon e по-скъп – цената му е $79.
Прочетете още: Избираме таблет за училище и работа
За съжаление, засега не се знае практически нищо за техническите характеристики на новия евтин таблет на Amazon, но постигането на тази ниска цена със сигурност ще наложи доста икономии. Най-вероятно излишно разточителство за модела ще се окажат дори стерео говорителите.
Междувременно се съобщава също, че до края на тази година Amazon ще пусне на пазара също и нови 8- и 10-инчови версии на своите таблети. Подробности за тях и за цените им обаче засега няма.