В средата на март онлайн ресурсът Android and Me разпространи информация, според която Google планира скоро да пусне евтин 7-инчов таблет като конкуренция на агресивно позиционираните ценово устройства от рода на Amazon Kindle Fire. Точна дата за предполагаемо базирания на NVIDIA Tegra 3 таблет всъщност не беше спомената, но появата му се очакваше съвсем скоро. Сега анонимните източници на въпросната информация проговарят отново, този път пред изданието The Verge, като внасят малко повече светлина относно датата за пазарен дебют на въпросната джаджа, която вероятно ще изглежда ето така според рeсурса Pocketnow.
А дебютната дата, според най-пресните данни, ще е не по-рано от юли месец. Това "отлагане" е свързано с някои проблеми, имащи отношение към цената. Според източниците, всъщност 7-инчовият таблет Google Nexus щял да бъде готов за пускане на пазара още през май, но работата била в това, че на този етап минималната цена на устройството можела да бъде около $250. Това не устройвало Google, която иска таблетът да струва под $200, така че да може да конкурира по-успешно с прословутия Amazon Kindle Fire, предлаган срещу за $199 (в САЩ).
Поради тази причина таблетът бил върнат за доработка или, по-точно, за търсене на начин за сваляне на цената му без уронване на качеството и характеристиките му. В Google са уверени, че ще успеят да постигнат тази задача, но в по-евтиното си превъплъщение 7-инчовият таблет на компанията можел да се появи не по-рано от юли.













