- Бизнес: Капитал, Кариери, Пазари, Ho Re Mag, Регал, Строителство Градът, Одит, Индекс Имоти, Foton.bg, Klikshop.bg
- Новини: Дневник, Европа, Foreign Policy - България
- Информационни технологии: IDG.bg, Computerworld, PC World, CIO, Networkworld
- Развлечение: Бакхус
- In English: The Sofia Echo
Към края на миналата година компанията Motorola възроди своята прочута RAZR фамилия апарати с нов ултра-тънък модел, който даже успя да се появи и на българския пазар. Една от важните особености в случая беше и доволно мощната батерия с капацитет от 1780 mAh, която от компанията са успели да сложат в устройството въпреки тънкия му корпус. По всичко личи обаче, че компанията няма да спре дотук в съживяването на RAZR – Motorola готви и още по-усъвършенстван апарат от серията с още по-мощен акумулатор (3300 mAh). Според наличната информация последният, ще осигурява до 21 часа разговори с едно зареждане, което на практика е рекорд за пазара на Android смартфоните с 4G свързаност.
Иначе по останалите технически характеристики новият смартфон, кръстен Droid RAZR Maxx, не се отличава съществено от представения през октомври модел XT910. По-мощната батерия обаче все пак се е отразила на габаритите на апарата, който е станал малко по-дебел – 8,99 мм срещу 7,1 мм за XT910. Това, разбира се, все още е доста поносимо, особено предвид факта, че наличната в устройството флаш памет също е увеличена и вече е в размeр на 32 GB.
За съжаление, засега Motorola разпространява новия си Droid RAZR Maxx само на американския пазар чрез мрежата на оператора Verizon, който го предлага на цена от $300 при сключване на 2-годишен договор. Доколкото разбираме обаче, появата на апарата и в останалата част от света не е изключена.

















