- Бизнес: Капитал, Кариери, Пазари, Ho Re Mag, Регал, Строителство Градът, Одит, Индекс Имоти, Foton.bg, Klikshop.bg
- Новини: Дневник, Европа, Foreign Policy - България
- Информационни технологии: IDG.bg, Computerworld, PC World, CIO, Networkworld
- Развлечение: Бакхус
- In English: The Sofia Echo
От европейското подразделение на японската компания Canon съобщават за предстоящата поява на два нови "флагмана" от серията А4 цветни All-In-One устройства i-SENSYS MF9200. Според официалната информация, те използват същата технология за цветни изображения, прилагана и при високия клас цветни многофункционални устройства (МФУ) на Canon, и осигуряват възможности за сканиране, принтиране, факс и копир за нуждите на малки офиси и работни групи.
Новите мрежови модели, обозначени като Canon i-SENSYS MF9220Cdn и MF9280Cdn, могат да бъдат споделяни между потребителите, за да се увеличи продуктивността и да се гарантира лесен и рентабилен цветен печат на по-малките работни групи.
Двата модела са насочени към компании с различни потребителски изисквания, уточняват от Canon: i-SENSYS MF9220Cdn е подходящ за малки организации, които искат да представят цветното принтиране в ценово ефективен и лесен за работа формат, а i-SENSYS MF9280Cdn предлага същите функции, но допълнени с PCL и PostScript Level 3 възможности, за да се погрижи за по-големи корпорации или работни групи в рамките на организации с управлявана IT инфраструктура. Моделът MF9280Cdn предлага също и директен печат от карта памет.
Двете нови попълнения в гамата i-SENSYS на Canon са енергийно ефективни, с ниска консумация на електричество, и притежават сертифицирана от EnergyStar консумация на енергия от едва 2.3 Kwh, твърдят още от компанията. Всички консумативни части се състоят от четири лесни за подмяна цветни касети, така че всеки път, когато е поставена нова касета, основните части, които са най-податливи на износване, се заменят.
Устройствата са снабдени с интуитивен графичен интерфейс и графичен "помощник", които улеснявата управлението им и работата с тях, не без помощта на големия TFT дисплей с диагонал 8,8 см. Мощната SEND функционалност пък позволява споделяне на висококачествени документи през мрежата и e-mail, а с достъпната вече LDAP поддръжка процесите стават дори по-лесни. Интерфейсът Remote User улеснява и администрацията.
Със скорост до 21 страници в минута за черно-бяло и цветно принтиране, Canon i-SENSYS MF9220Cdn и MF9280Cdn имат също и кратко време за принтиране на първо копие. За това допринася функцията Quick First-Print, която скъсява значително времето за загряване от Sleep режим до появата на първото копие при принтирането. В същото време Double-Sided Automatic Document Feeder (DADF) устройството и двустранното принтиране гарантират максимална продуктивност, като предлагат възможности за пълен входящ и изходящ двустранен печат, сканиране, копиране и факс.
От Canon специално изтъкват също високото качество на възпроизвеждане с голяма цветна плътност и точност дори когато се отнася за трудни изображения като тонове и нюанси на кожа, области със светлосенки, позволявайки висококачествени репродукции за офиса.
Според официалната информация,. новите A4 мултифункционални принтери Canon i-SENSYS MF9220Cdn и MF9280Cdn ще бъдат в търговската мрежа в Европа от февруари 2011 г., но засега цени не се споменават.

















